W kolejnych latach działalności Stowarzyszenie Muzyczno-Wydawnicze „Klassik Modern”, jako organizacja pozarządowa, postanowiło ubiegać się o dotacje od podmiotów zewnętrznych na dalszą działalność artystyczną. W 2017 roku, dzięki dotacji uzyskanej od Fundacji PZU zrealizowano 5 koncertów w ramach projektu pt. „Świat muzyki filmowej z orkiestrą Klassik Modern”. Oferta koncertowa skierowana była do mieszkańców mniejszych miejscowości Dolnego Śląska z utrudnionym dostępem do kultury, takich jak: Lwówek Śląski, Lubań, Złotoryja, Bolków oraz Zawidów. Dzięki dotacji oferta koncertowa dla mieszkańców wymienionych miejscowości była bezpłatna. Koncerty spotkały się z wielkim zainteresowaniem oraz bardzo gorącym przyjęciem, a przewidywana przez nas ilość beneficjentów została przekroczona ponad dwukrotnie. Ogółem koncerty zostały wysłuchane przez blisko 2000 odbiorców.

            W 2018 roku Stowarzyszenie ponownie uzyskało dotację od Fundacji PZU, dzięki której stało się możliwe zrealizowanie kolejnych 10 bezpłatnych koncertów dla mieszkańców mniejszych miejscowości Dolnego Śląska. Projekt o nazwie „Świat muzyki z orkiestrą Klassik Modern” obejmuje 5 koncertów z muzyką z bajek i filmów Walta Disneya, skierowanych do najmłodszych odbiorców sztuki, a także 5 koncertów zatytułowanych „The Beatles-muzyczna podróż w przeszłość” z muzyką kultowego zespołu The Beatles, zaaranżowaną przez Romana Samostrokova w stylu barokowym. Zorganizowane w ramach projektu koncerty są obecnie realizowane i podobnie, jak w przypadku poprzedniego projektu dofinansowanego przez Fundację PZU, cieszą się wielkim zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz są odbierane z wielkim entuzjazmem.

Orkiestra kameralna „Klassik Modern” powstała w 2005 roku w Jeleniej Górze. Jej inicjatorem oraz założycielem był Roman Samostrokov, wybitny wiolonczelista, kompozytor oraz aranżer, który do dnia dzisiejszego jest opiekunem artystycznym orkiestry. Zespół występuje w składzie od 11 do 20 muzyków, którzy na co dzień koncertują na estradzie Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, a także wychowują nowe pokolenia muzyków, ucząc w jeleniogórskich szkołach muzycznych. Przez blisko 15 lat działalności, muzycy orkiestry kameralnej „Klassik Modern” występowali na wielu estradach zarówno w kraju, jak i za granicą. Dali dziesiątki koncertów, brali udział w wielu festiwalach muzycznych, m. in. Noce Kościołów we Wrocławiu, Silesia Sonans w Jeleniej Górze, czy Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju.

Repertuar wykonywany przez orkiestrę jest bardzo zróżnicowany, obejmuje zarówno perły muzyki klasycznej różnych form i stylów, począwszy od baroku aż po muzykę współczesną, a także największe hity muzyki popularnej i filmowej w autorskich aranżacjach Romana Samostrokova.